چربی خون در بارداری و آی وی اف

چربی خون در بارداری و آی وی اف

چرا روش درمانی ای یو ای

چرا روش درمانی ای یو ای

ناباروری ها دلایل مختلفی دارند که یکی از مهم ترین عوامل آن تغذیه نامناسب است. تغذیه‌ای سالم به افزایش باروری کمک بسیاری می‌کند و در مقابل تغذیه‌ای ناسالم از قدرت باروری شخص در زنان و مردان کاهش می‌دهند. ترانس جانبی می باشند که فرآیند تبدیل روغن های گیاهی مایع به روغن های جامد را تشکیل می‌دهند.

در هیدروژناسیون اسید های چرب غیر اشباع به روغن ‌های مایع اضافه می‌شوند تا چربی پایدار و جامد به مارگارین در این فرآیند تولید می‌شود.

چربی و کره حیوانی حاوی مقداری کمی اسید چرب ترانس است که به دلیل تخمیر باکتریایی در شکمبه گاو و گوسفند به وجود می آید. محصولات گیاهی چربی های ترانس بسیار کم موجود است و بیش تر منبع مصرف چربی ‌های ترانس روغن های گیاهی هیدروژنه که همان جامد یا نیمه جامد هستند مارگارین روغن‌ های سرخ کردنی و فست فود ها هستند.

اسید های چرب ترانس جزو چربی های مفید نیست که برای بدن ضروری باشد زیرا همزمان باعث می‌شود کلسترول بد خون و کلسترول ضروری باشد زیرا همزمان باعث می شود کلسترول بد خون افزایش پیدا کند و کلسترول کم خون کاهش پیدا کند.

مشکلات و بیماری هایی که با استفاده و مصرف اسید های چرب ترانس تشدید می‌شوند عبارتند از: آلزایمر چاقی بیماری های عروق کرونر قلب بیماری های کبدی سرطان دیابت نوع ۲ آلرژی ناباروری تحقیقات محققان دانشگاه هاروارد خانم ‌هایی که تخمک گذاری و باروری شان مشکل دارند نسبت به خانم های سالم و بارور تمایل بیش تری به خوردن منابع حاوی اسید های چرب ترانس دارند.

مصرف تنها دو درصد از کل کالری روزانه از چربی ‌های ترانس به جای چربی های اشباع نشده و سالم خطر ناباروری را دو چندان می‌کند و خانم های نابارور در سنین بالا قهوه و چربی‌های اشباع نخورند.

خانم ها در حالت مختلف نابارور می‌شوند. ناباروری به این دلیل ویتامین‌های گروه b و روغن‌های ماهی اسید فولیک روی پروبیوتیک پرهیز می‌کند از قهوه و چربی‌های ترانس که بسیار بالا هستند به خصوص از دانه های روغنی که بیش از حد شده هستند نباید استفاده کنید از یکی از توصیه‌ها به این افراد کاهش وزن حداقل ۱۰ کیلو گرم است که میزان باروری را در افراد در سنین بالا افزایش می‌دهد، محققان متوجه شدند که میزان باروری در مردان بیش ترین حد چربی های ترانس را در رژیم غذایی خود داشتند بسیار پایین تر هست.

مطالعه بیشتر  رابطه سوتین و سرطان سینه

از طرفی در برخی از خانم ها دیده شده که بر اثر حساسیت به نور ترشح هورمون ‌های ملاتونین در ساعت ‌هایی از شب مختل می‌شود و بر باروری تاثیر می گذارد زنانی که ساعت های در شب نمی خوابند و در طول روزمی خوابند ترشح هورمون هایشان با اختلال مواجه می‌شود میزان باروری این افراد کاهش پیدا می‌کند.

برای این افراد تجویز مکمل های که دارای ملاتونین هستند برای تنظیم کردن هورمون هایشان بسیار موثر است. در  عین حال توصیه می شود خانم ها نهایتا تا ساعت یک بامداد بخوابد و صبح ها زودتر بیدار شود این امر موجب می‌شود منیزیم کلسیم در بدن آن ها جذب شود و هورمون های آن ها متعادل گردد.

تغذیه نامناسب و ناباروری مردان

چرا روش درمانی ای یو ای

چرا روش درمانی ای یو ای

چربی‌های بد بر بدن مرد هم تاثیر می‌گذارد تغذیه‌ای نادرست و غلط نقش بسیار مهمی در ناباروری مردان دارد تاثیر بسیار زیادی در بچه دار نشدن آنها می گذارند و می گویند مردانی که از مواد سالم استفاده نمی کنند توان بچه دار شدن ندارند.

رژیم ‌های فاقد ارزش قضایی با کاهش میزان باروری ارتباط مستقیم دارد و چربی بیش از حد در این رژیم ‌ها سطح اسپرم را پایین می آورند اگرچه تأثیر اضافه وزن در کاهش بارداری افراد چاق در مقایسه با افراد لاغر و مشخص شده است.

اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد تا افراد لاغر هم درست نتواند باردار شود. افراد به دلایل مختلف ممکن است دچار ناباروری شوند افزایش سن یکی از این دلایل است که این افراد مصرف ویتامین های گروه b است خوردن روغن ماهی روی پروبیوتیک و پرهیز از استفاده از چربی‌های ترانس و قهوه به خصوص روغن هایی که بیش از یک بار استفاده شده اند توصیه می‌شود.

مصرف غذایی حاوی اسیدهای چرب به هیدروژنه و اشباع که شامل روغن های جامد و گیاهی و حیوانی گوشت و لبنیات و فست فود غذاهای فرآوری‌شده ، شکلات غذا های سرخ شده مثل: پیراشکی سیب زمینی سرخ کرده بستنی را حتما باید به حداقل برسانید تا بتوانید بر بار ناباروری خود تاثیر بگذارید.

مطالعه بیشتر  اهمیت ویتامین D در افراد

اقدامات قبل از آی وی اف

چرا روش درمانی ای یو ای

چرا روش درمانی ای یو ای

برای افزایش شانس موفقیت در عمل ivf اقدامات قبل از ivf سبک زندگی و بررسی قبل از عمل از مهم ترین تاثیر گذار ترین عواملی هستند که باید به آن بپردازید از جمله سبک زندگی سالم و مناسب مثل تغذیه درست خواب کافی و ورزش های بسیار مهم نداشتن استرس عدم استفاده از سیگار و الکل از مولفه های زندگی سالم هستند.

حفظ وزن مناسب در زمان باروری با آی وی اف می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه آن وجود دارد چاق بودن و کمبود وزن به ترتیب ۲ و ۴ برابر زنان باردار شدن را افزایش می دهند تاثیر منفی بر درصد موفقیت آی وی اف می‌گذارد اضافه وزن بر عملیات تخمدان هم تاثیر می‌گذارد و به مراحل آی وی اف دشوار می‌کند.

احتمال بروز عوارض برداشتن تخمک از تخمدان را به بالا ترین حد خود می‌رساند و اگر بتوانید به بعد از تصویب رسید و با داشتن رژیم ها و فعالیت های ورزشی مناسب کاهش وزن چشمگیری داشته باشید در نهایت ivf بهتری برای شما انجام می‌شود و نتیجه بهتر خواهید دید رژیم مواد غذایی خود را به یکباره تغییر ندهید بلکه به تدریج و زیر نظر پزشک با خوردن پروتئین های مثل مرغ و گوشت و ماهی غذایی خود را عوض کنید.

نان های سبوس دار میل کنید لوبیا نخود و عدس را در برنامه غذایی خود جای دهید. اگر بتوانید برنامه غذایی و زندگی خود را تغییر دهید به گونه‌ای باشد که وزن خود را پایین بیاورید و استرس را از خود دور کنید به راحتی می توانید مراحل ایده ال را پشت سر بگذارید.

کار های در رابطه با نتیجه بارداری پس از کاهش استرس اعلام شده است و مبنی بر مثبت بودن جواب ivf می باشد سیگار را ترک کنید نتیجه نهایی بر اثر ivf را زودتر می توانید متوجه شوید. یکی از مسائل بسیار حیاتی که باعث انجام لانه گزینی موفق تر عمل ivf می‌شود کاهش التهابات بدن است.

هر عاملی که منجر به ایجاد التهاب در بدن شود میزان موفقیت آی وی اف را کاهش می دهد به ویژه سلول هایی که در جداره رحم قرار گرفته‌اند. باید از لحاظ سلامت در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته باشند که بتوانند لانه گزینه از طریق آی وی اف در رحم ایجاد نمود.

مطالعه بیشتر  هیسترکتومی چیست؟

عوامل بسیار متعددی باعث ایجاد التهاب می‌شود اضافه وزن یکی از آن ها است در خانمی دچار اضافه وزن باشد و تا قبل از ivf و آغاز پروسه درمانی آن به مشاور تغذیه برود و وزن خود را تا جایی که می‌تواند کاهش دهد زیرا احتمال عدم موفقیت در خانم های چاق در رابطه با آن بسیار پایین است معمولا خانم هایی که چاق هستند مقاومت انسولین بسیار بالایی دارد و میزان از این خونشان بالا می باشد.

متاسفانه افزایش سطح انسولین و اگر بالاتر از حد نرمال باشد خود یکی از عوامل التهاب به حساب می‌آید در خانم هایی که می خواهند اینکار را انجام دهند باید هر روز صبح ناشتا قند خون خود را کنترل کنند. اگر خانمی اضافه وزنش و قند خون ناشتای آن از حد نرمال بالاتر بود با کاهش وزن می‌تواند مقاومت را نسبت به انسولین کم کند و قند خون خود را کنترل نماید.

بهترین دکتر زنان و نازایی در سعادت آباد

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دچار ناباروری شده اید، می توانید برای تشخیص دقیق این مسئله نزد دکتر های متخصص رفته و با انجام عمل های نظیر ivf، iui، انتقال جنین و … درمان شوید و به مراد خود برسید.

برای انجام عمل IVF  شما می توانید به دکتر های متخصص همانند خانم دکتر الهام پور مطرود مراجعه کرده. و پس از انجام معاینات لازم مورد درمان قرار بگیرید.

مطب ایشان واقع در سعادت آباد است. همچنین برای مراجعه حضوری به مطب خانم دکتر الهام پور مطرود، به داخل سایت، در قسمت تماس باما ، اقدام به دریافت نوبت نمایید. و یا از طریق نوبت دهی اینترنتی نوبت خود را دریافت کنید.

نمای رومی

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————–

آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست – آی وی اف چیست

آی وی اف چیست؟ – آی وی اف چیست؟ – آ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − پنج =