چرا روش درمانی ای یو ای
چرا روش درمانی ای یو ای دکتر الهام پورمطرود

چرا روش درمانی ای یو ای

امروزه با بیشتر شدن تحقیقات و تکنولوژی بسیاری از مشکلات نازایی و ناباروری از بین رفته است یکی از روش هایی که در چند دهه گذشته از آن استفاده می شود روش درمان نازایی ای یو ای است افرادی که نابارور هستند با استفاده از این روش شانس تخمک گذاری و ارتباط اسپرم با تخمک در آنها بیشتر می‌شود و در نتیجه بارداری اتفاق می افتد در این روش لوله ای به واژن تزریق می گردد و باعث می شود که با ژل شست و شو شود. همچنین با استفاده از اسپرم مرد یا اسپرم اهدایی از فردی به درون واژن می رود و باعث می گردد که فرد به راحتی باردار شود. در این روش در واقع اسپرم های متعددی وارد رحم می شود تا تخمک گذاری اتفاق بیفتد.

این روش از بهترین راه ها برای درمان نازایی است افرادی که از نازایی رنج می ‌برند بهتر است حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنند و زیر نظر پزشک متخصص نازایی آن را درمان کنند. ما در این مطلب می خواهیم شما را با مزیت ‌های ای یو ای و همچنین عوامل مختلف که در آن به وجود آمده است آشنا کنیم برای اطلاعات بیشتر متن زیر را تا انتها بخوانید تا با ویژگی های مهم این محصول بیشتر آشنا شوید.

آی یو آی برای چه زوج هایی انجام می شود؟

زوج هایی که دارای اسپرم های اهدایی هستند و برای باردار شدن اسپرم مرد زن می تواند زن را باردار کند. از وضعیت های اهدایی استفاده می‌کنند می ‌توانند از این عمل استفاده کنند افرادی که بدون هیچ دلیل نازا هستند و هر چقدر قرص های تحریک کننده تخمک می خورد فایده ای ندارد از این عمل استفاده می گردد. افرادی که ناباروری خفیف در قسمت اسپرم ها دارند و باعث می ‌شود که اسپرم قوی داشته باشند با استفاده از این روش می توانند ناباروری را از بین ببرند بنابراین ناباروری در زن و مرد با استفاده از این روش امکان پذیر شده است.

مطالعه بیشتر  درمان و بررسی نازایی در زوجین

روش انجام ای یو ای

روش انجام ای یو ای

روش انجام ای یو ای

بانوانی که ضخامت گردن رحم آنها بسیار کلفت است و همچنین ضخامت در گروه سنی مختلف متفاوت می دهد. گردن‌ کلفت رحم عوامل زیادی در آن رخ می ‌دهد که باعث عدم تعادل آنها می ‌شود و باعث می ‌شود که سطح استروژن پروژسترون در آنها افزایش پیدا کند باعث می شود که اسپرم به راحتی به تخمک گذاری وارد نشود بلکه عمل باروری راحت تر می‌کند هر چقدر اندازه گردن رحم بزرگتر باشد تولید مثل دیرتر اتفاق می ‌افتد.

افرادی که از بزرگی گردن رحم رنج می برند با استفاده از این روش می تواند بارور شوند افرادی که به مایع منی حساسیت دارند معمولاً از هر هزار بانوی یک نفر به مایع منی حساسیت دارد و باعث ایجاد آلرژیک می شود. همچنین باعث می شود که در قسمتی از واژن تورم رخ بدهد و اگر از کاندوم استفاده کند این می‌تواند برای افرادی که به مایع منی حساسیت دارند بسیار مناسب باشد. اگر هر یک از دو علائم بالا را داشتید بهتر است این کار را انجام دهد زیرا با این کار می توانید پدر و مادر شود.

آشنایی با عوارض آی یو آی

این روش یکی از روش ‌های کم خطر و بدون خطر و عوارض است اما می تواند منجر به درد و جراحات کوچک در دهانه رحم شود و ممکن است بعد از اینکه فرد این کار را انجام داد. لکه بینی هایی وجود داشته باشد و منجر می ‌شود که بعد از دو هفته تمام عوارض از بین برود وقتی که آی وی آی صورت می‌گیرد به مدت دو هفته بعد مشخص می ‌شود که فرد باردار است یا نه. نتیجه ممکن است که منفی باشد ولی این روش ممکن است احتمال بارداری را تا ۶ ماه افزایش دهد.

مطالعه بیشتر  افسردگی پس از زایمان

ممکن است عوارض که داشته باشد عفونت باشد. عفونت از طریق این کار وارد رحم شود و از رحم به قسمت های دیگر بدن مثل تخمک ها تخمدان ها و گردن رحم انتقال پیدا کند ممکن است از طریق این کار گرفتگی رحم اتفاق بیفتد بار زیادی از ویروس به بدن وارد شود. داروهای مصرفی ممکن است خواب آور باشد و باعث ایجاد نارسایی در کلیه و قلب می شود.

درمان ناباروری با روش آی یو آی

درمان ناباروری با روش آی یو آی

درمان ناباروری با روش آی یو آی

یکی از روش های کمکی برای باردار شدن است که زیر نظر پزشک صورت می گیرد شانس بارداری نباید این روش بسیار زیاد است روش بدون درد است روش درمانی به حساب نمی آید اگر شما و همسرتان به هر دلیلی نمی توانید باردار شوید بهتر است از این روش زیر نظر پزشک استفاده کنید. افرادی که دارای بیماری‌ های شدید لوله فالوپ است. سابق عفونت و آندومتریوز هستید بهتر است از این روش استفاده کنید.

آماده سازی برای انجام روش IUI

برای انجام روش آی وی آی باید مراحل زیر را انجام دهید. یک آماده سازی نمونه منی باید در این روش قسمتی از اسپرم مرد را مورد آزمایش قرار دهند و می تواند کیفیت اسپرم میزان جهش ان را بسنجید. نظارت بر کیفیت تخمک‌گذاری یکی دیگر از روش های تاثیرگذار است که با استفاده از کیت های تشخیص تخمک گذاری صورت می گیرد. در این کیت ها زمان تخمک گذاری کاملاً مشخص می گردد و شانس باردار شدن شما گفته می‌ شود. آماده کردن اسپرم برای iui در این مرحله ۱۳۶ تا ۴۰ ساعت پس از تخمک گذاری هورمونی به داخل رحم زن منتقل می‌گردد و رحم او آماده تخمک گذاری می کند.

دریافت نتایج عمل آی یو آی چقدر طول خواهد کشید؟

دریافت نتایج عمل آی یو آی چقدر طول خواهد کشید؟

دریافت نتایج عمل آی یو آی چقدر طول خواهد کشید؟

خیلی زود نباید منتظر حاملگی باشید بلکه مدت دو هفته تا یک ماه صبر کنید و هر روز تست انجام دهید تا مشخص شود که آیا شما باردار هستید یا نه. برخی از مواقع نتیجه آزمایش به صورت منفی کاذب است به این منظور که اگر هورمون ها به صورت دقیق اندازه گیری نشود ممکن است.

مطالعه بیشتر  سقط مکرر

هورمون ها منفی صورت گیرد و هورمون شما به اشتباه منفی باشد مثبت شود. اگر در داروهای شما داروهای هورمون بالا وجود داشته باشد بارداری تشخیص می دهد. بنابراین نتایج عمل آی یو آی کاملا دقیق نیست بلکه باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد هر گونه اتفاقی که برای شما پیش آمد.

به پزشک معالج خود بگویید این روش بدون درد از هیچ دردی ندارد با استفاده از این روش تمام منی داخل واژن شسته می شود اسپرم‌های شسته شده و بالغ به وسیله لوله داخل واژن تصویر می گردد و همین امر می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد روش آی او یکی از روش ‌های که از هر900 نفری که به این روش اقدام به باروری کرده‌اند ۸۵۰ نفر توانستند باردار شود.

نتیج عمل ای یو ای

نتیج عمل ای یو ای

این عمل یکی از عمل های بی ضرر و کم خطر است که هیچ عوارضی برای پدر و مادر و جنین ندارد و اگر این عمل را انجام دادید باید تمام مراحل را به پزشک بگویید مثلا اگر میزان اسپرم شما افزایش و کاهش یافته میل جنسی شما افزایش یا کاهش یافت درد داشتید و همچنین خونریزی های مکرر داشتید باید به پزشک بگوید بنابراین نتایج عمل ای یو ای تا حدودی به بدن افراد بستگی دارد. این روش از ابتدایی ترین روش ها برای انجام این عمل است. بنابراین یکی از روش های که هم ناباروری در مردان را درمان می‌کند و هم ناباروری در زنان را درمان می کند روش آیو آی است با استفاده از این روش بسیاری از بیماری ها درمان می شود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————–

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =