نقش تغذیه در بارداری
نقش تغذیه در بارداری

نقش تغذیه در بارداری

نقش تغذیه در بارداری

تغذیه در بارداری فوق العاده مهم است و نقش اساسی را در حفظ سلامت مادر و جنین دارد. در واقع تمام بانوان باردار با یک رژیم مناسب در بارداری می‌توانند از بروز مشکلات بسیار جدی جلوگیری کنند. همچنین وجود پزشکان معروفی مانند دکتر الهام پورمطرود باعث شده است. تا تمام بانوان بتوانند این مرحله از زندگی شان را به صورت اصولی و زیر نظر افراد متخصص و بدون نگرانی سپری نمایند.

اگرتمام بانوان بارداربه بحث تغذیه خود در این دوران دقت نمایند. و زیر نظر پزشکان متخصصی ماننددکتر الهام پورمطرود باشند . در این حالت بدون هیچگونه مشکلی می‌توانند صاحب فرزند سالم شوند. بحث تغذیه در رشد جنین بسیار مهم است حتی در برخی مواقع مشاهده می‌شود. که عدم تغذیه مناسب و یا داشتن سبک زندگی اشتباه باعث میگردد. تا مشکلات بسیار جدی مانند نقص های مادرزادی در جنین به وجود بیاید. به همین دلیل باید به این موارد فوق العاده دقت شود و از رژیم غذایی مناسب و عالی استفاده گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نقش تغذیه در بارداری با ما همراه باشید.

اهمیت تغذیه در دوران بارداری

بر حسب مطالعاتی که انجام شده است وقتی که جنین در حال رشد می باشد. و مغز نوزاد به گونه ای در حال تکمیل و رشد است. اگر مادران دارای تغذیه مناسبی باشند در این حالت هوش نوزاد افزایش پیدا می‌کند. در واقع شما با یک تغذیه مناسب میتوانید. علاوه بر حفظ سلامت جنین، ضریب هوشی نوزادتان را نیز افزایش دهید.

مطالعه بیشتر  تعیین جنسیت جنین در بارداری

مادران باردار باید چه مواد غذایی را مصرف نمایند؟

مهمترین موردی که در بحث تغذیه بانوان باردار وجود دارد این است.که باید بر حسب شرایط بدنی و نیاز بدن هر فرد یک رژیم غذایی مناسب و منحصر به فرد برای بانوان تهیه گردد. که خوشبختانه وجود پزشکانی که در زمینه تغذیه فعالیت می‌کنند. باعث شده است تا این مورد به راحتی امکان پذیر شود.

نقش تغذیه در بارداری

نقش تغذیه در بارداری

نکات مهم در زمینه بانوان باردار

ولی در این میان برخی از مواد غذایی وجود دارند که برای تمام افراد ضروری و مهم است. و باید این مواد مصرف گردد تا نیازهای اساسی بدن تامین شود.که این موارد به شرح زیر است:

  • دریافت امگا ۳ اشاره کرد. که در انواع ماهی ها، میگو و روغن زیتون به وفور یافت می شود. و به گونه ای باعث می گردد تا نوزاد رشد بهتری داشته باشد.
  •  مصرف سبزیجات و میوه های تازه نیز در میزان ضریب هوشی نوزادان  تاثیرگذار هستند. و بانوان باید به این مورد دقت کنند. که در دوران بارداری حتما نوع سبزیجات و میوه های تازه و ارگانیک را مصرف نمایند.
  •  دریافت آهن به اندازه هنگام بارداری می باشد. مصرف مواد غذایی که بتواند میزان آهن مورد نیاز بدن را تامین نماید. و به گونه‌ای از کم‌خونی جلوگیری کند بسیار مهم می باشد.  اثرات کم خونی میتوان به خستگی، ضعف یا سردرد و یا بروز اختلالات عصبی اشاره کرد در این حالت شما با مصرف مواد غذایی که سرشار از آهن است می‌توانید از بروز مشکلاتی که ممکن است در رشد جنین تاثیر گذار باشند جلوگیری کرده و همچنین سلامت خودتان را نیز حفظ کنید.  از جمله مواد غذایی که سرشار از آهن است می توان به گوشت، سبزیجات و یا گردو بادام اشاره کرد.
  •  دریافت موادی مانند کلسیم، ویتامین D، اسید فولیک و… نیز در این دوران مهم می باشد در واقع تمام مواد مهم که در بارداری نقش مهمی دارد به وسیله دکتر الهام پور مطرود به بیماران توضیح داده می شود.
مطالعه بیشتر  تشخیص ناباروری و تعیین در صد آن در زنان و مردان

تغذیه مناسب از بروز چه مشکلاتی در نوزادان جلوگیری میکند؟

نقش تغذیه در دوران بارداری فوق العاده مهم  می باشد. و اگر بانوان به تغذیه خود اهمیت دهند در این حالت می توان از بروز بسیاری از مشکلات سیستم عصبی در نوزادان، کم خونی، دیابت فشار خون و به گونه‌ای نقص مادرزادی یا مشکلاتی مانند سندروم دان و موارد بسیار مهم و جدی دیگر جلوگیری کرد.

میزان کالری دریافتی در دوران بارداری چقدر باید باشد؟

  1. درسه ماهه اول بارداری باید به کیفیت مواد غذایی که مصرف می نمایید دقت کنید. در واقع دقت به اندازه کالری در سه ماه اول زیاد مهم نمی باشد. مهم کیفیت مواد غذایی است که مصرف می کنید.
  2. در مرحله دوم یعنی در سه ماهه دوم بارداری باید حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ کالری به صورت روزانه دریافت گردد.
  3.  همچنین در سه ماه سوم هم دریافت ۵۰۰ کالری به صورت روزانه نیاز است.

متاسفانه در برخی مواقع بانوان پرخوری را به گونه‌ای با دریافت کالری به اندازه اشتباه می گیرند. مهم کیفیت مواد غذایی  است که مصرف می‌کنید. و نوع ویتامین و مواد مغذی و یا مواد معدنی است که دریافت می کنید .و به هیچ عنوان این موارد به معنی پرخوری نمی باشد.

شما باید با حفظ وزن استاندارد و جلوگیری از اضافه وزن بیش از اندازه. و با دریافت اندازه و مناسب انواع پروتئین ها ویتامین ها و مواد مغذی باعث حفظ سلامت خود و جنین شوید. و برای این که این مورد به صورت اصولی انجام شود. نیاز به مشاوره با پزشکان متخصصی در زمینه زنان و همچین دکتر های تغذیه دارید.

مطالعه بیشتر  اندومتریوزچیست

بهترین دکتر زنان در تهران

خوشبختانه امروزه وجود پزشکان متخصص و حرفه ای در سراسر نقاط کشور مخصوصاً در تهران باعث شده است. تا به گونه ای بانوان باردار به راحتی بتوانند. تمام آزمایش‌های روتین بارداری، بررسی جنین و بررسی نوع تغذیه مادر و به گونه ای ارائه کردن یک رژیم مناسب برای حفظ سلامت جنین و مادر و سایر موارد بسیار مهم و اساسی که در بحث بارداری دارای اهمیت هستند به صورت اصولی انجام شوند.

در اینصورت احتمال بروز مشکل از میان برداشته می شود. چون با وجود پزشکان حرفه ای مانند دکتر الهام پورمطرود به راحتی تمام این موارد امکان پذیر شده است. دکتر الهام پورمطرود جزو بهترین دکتر زنان در سعادت آباد تهران می باشد. که در حال ارائه خدمت به بانوان می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال پزشک زنان متخصص برای انجام آزمایش های بارداری و یا رفع مشکلات رایج زنانه می گردید. در این صورت می توانید به دکتر الهام پورمطرود که جزو بهترین پزشکان در تهران می باشد مراجعه نمایید.

تمام خدمات مربوط در رابطه با رفع مشکلات تشخیصی بانوان مانند تشخیص بیماری هایی مانند آندومتریوز ناباروری، عفونت، کیست تخمدان، آزمایش های قبل از باروری، مراقبت های دوران بارداری، حفظ سلامت جنین ،  انجام آزمایش‌ها در رابطه با بررسی سلامت جنین و تمام موارد دیگری که در رابطه با مشکلات رایج بانوان و بارداری است. به صورت کامل با وجود پزشکانی مانند دکتر الهام پور مطرود به راحتی قابل انجام است. بدین ترتیب بانوان باردار می توانند این مرحله از زندگی شان را بدون استرس و نگرانی و با آرامش سپری نمایند.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————–

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =