رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر

رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر

رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر

سوالاتی در مورد تعیین جنسیت جنین برای افرادی که قصد بارداری را دارند به وجود خواهد آمد . سوالاتی از قبیل اینکه آیا افراد میتوانند تعیین جنسیت برای جنین خود داشته باشند؟ زوجین میتوانند انتخاب کنند که جنین آن ها دختر باشد یا پسر؟ یا رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر چیست؟

برای اطلاع از جواب این سوال(رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر) در این مقاله همراه ما باشید.

راه تعیین جنسیت جنین

تنهـا راه قطعـی تعیین جنسیت آی وی اف است. آی وی اف به علت عـوارض و هزینه هایی که دارد معـمولا به زوجین پیشنهـاد نمیشود. یکسری راهکار ها برای تعیین جنسیت جدا از روش آی وی اف وجود دارد. این راهکار ها به این صورت بیان شده است.

با تغییر  phبدن بانوان و ph بدن آقایان پزشکان میتوانند تعداد اسپرم با جنسیت پسر یا دختر را به وجود بیاورند. این روش محـیط بدن خانم برای لقــاح نوع خاصی از اسپرم به طــور مثــال اسپرم ایکس (دختر) یا اسپرم وای (پسر) مناسب می کند.  احتمــال بارداری یک جنسیت را بالا می برد.

به طور مثال برای تعیین جنسیت دختر زوجین میتوانند اقدام به انجام یک رژیم غذایی از سه تا شش ماه قبل از بارداری کنند. زوجنینی که قصد تعیین جنسیت را دارند، باید برای این امر تحت نظر دکتر زنان یا دکتر تغذیه باشند.

مطالعه بیشتر  بارداری دوقلویی آری یا خیر؟

تغذیه مناسب برای داشتن جنین دختر

اگر بخواهیم به صورت کلی مطرح کنیم که چه غذاهایی باعث این میشود. که شانس داشتن جنین دختر افزایش پیدا کند باید اینگونه بیان کنیم :

  • زوجین باید تقریبا غذاهای کم نمک مصرف کنند
  • باید از لبنیات بسیار زیادی در رژیم غذایی خود استفاده کنند
  • در زمان نزدیکی و تشکیل لقاح باید واژن را با سرکه بشویند
  • باید واژن حالت اسیدی پیدا کند تا اسپرم های وای(پسر)بعد از ورود به رحم از بین بروند و تنها اسپرم های حاوی جنسیت دختر باقی بمانند.

خانم ها باید به این نکته توجه کنند که در زمان لقـاح باید به ارگــاسم نرسند. ارگــاسم باعث افزایش ترشحـات قلیایی سلــول میشود. اگـر محیط واژن حالت قلیایی پیدا کند و حــالت اسیدی خود را از دست بدهد. این محیط، محیط مناسبی برای حـرکت اسپرم های حاوی جنسیت پسر در رحم خانم ها می شود. و شانس از دست دادن جنین دختر افزایش پیدا خواهد کرد. زوجین باید حتما در زمان نزدیکی به این نکته بسیار توجه کنند.

رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر

رژیم غذایی برای داشتن جنین دختر

زمانبندی مناسب لقاح برای داشتن جنین دختر

نکته بعدی که زوجین، به خصوص خانم ها باید به آن توجه کنند این است که زمان لقاح را بررسی کنند. این به این منظور است که باید بدانند تخمک گذاری دقیقا چه زمانی صورت می پذیرد و باید سعی کنند دوسه روز قبل از سونوگــرافی نزدیکی را انجام داده تا لقاح تشکیل شود.

برای مطلع شدن از زمــان بندی تخــمک گذاری باید خــانم ها بــه این مسئلــه بسیـار مشــرف بـاشند و یـادداشت کنند تا فراموششان نشود. روش دیگر این است که به دکتر زنان و یا متخصص زنان مراجعه کنند تا با استفاده از سونوگرافی، از روز دقیق تخمک گذاری خود مطلع شوند، در هنگام تشکیل لقاح برای داشتن جنین دختر به مشکل بر نخورند.

مطالعه بیشتر  چه کسانی نیاز به فریز تخمک دارند ؟

تفاوت اسپرمXوY

اسپرم مرد اگر دارای کیفیتی مناسبی باشد. حدود ۷۲ ساعت در محیط مناسب در بدن بانوان باقی می ماند منتظر میشود تا زمانی که تخمک به وجود بیاید و بعد از آن با آمیخته شدن اسپرم و تخمک لقاح به وجود می آید.

اسپــرم وای (پسر) ضعیف تر از اسپــرم ایکس (دختر) است و دارای سرعت زیادی است. اسپــرم حاوی جــنین با جنسیت پسر میتواند زودتر خود را به تخمک برساند. باید به این نکته هم توجه داشت که اسپرم Y بنیه ضعیفی دارد. با رعایت نکاتی که در بالا بیان شد، ایجاد محیط اسیدی اسپرم های حاوی جنسیت پسر را از بین  میبرند و تنها اسپرم های ایکس را در رحــم نگه داشته می شود. اگر زمـان بندی درستی را برای ایجاد لقــاح انجام داده و تحت نظر پزشک زنان باشید. زمانی که اسپــرم وای وارد بدن خانم ها میشود تخمک هنوز در آن جا وجود نداشته باشد. در نتیجه به دلیل ضعیف بودن، آن اسپرم از بین خواهد رفت.

که علاوه بر تغــذیه ، زمانبندی دقیق و درست تشکیل لقاح بسیار به تعیین جنسیت جنین دلخواه کمک خواهد کرد. در ادامه ی این فرایند بعد از بین رفتن اسپرم وای، اسپرم ایکس به تخمـک رسیده و با وجود محیط اسیدی که واژن دارد تا ۷۲ سـاعت زنده خواهد ماند. آمیخته شدن اسپرم با تخمک لقاح را ایجاد کرده که به احتمال زیاد با رعایت نکات نام برده شده جنین دختر خواهـد بود.

نکته مهم در مورد تعیین جنسیت جنین

در آخر این مقاله باید به یک نکته بسیار مهـم اشاره کرد، زمانی که لقـاح ایجاد شود دیگر نمیتوان بحث تعیین جنسیت را انجــام داد.

مطالعه بیشتر  درمان ناباروری در مبتلایان به میگرن

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————-

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − دو =