خونریزی در حین بارداری با ivf

خونریزی در دوران بارداری می تواند فوق العاده ترسناک باشد. خونریزی در حین بارداری با ای وی اف می تواند دو برابر نگرانی داشته باشد زیرا مراقبت های زیادی برای رسیدن به حاملگی صورت گرفته است.

بارداری که از طریق ای وی اف به دست آمده است نسبت به بارداری طبیعی میزان خونریزی بیشتری دارد. تقریبا در چهل درصد از خانم هایی که از طریق ای وی اف باردار می شوند خونریزی رخ می دهد.

دلایل خونریزی می تواند به خاطر عواملی مانند آزمایش های واژینال و داروهایی که برای افزایش جریان خون مورد استفاده قرار می گیرند، باشد. جریان خون می تواند از صورتی کم رنگ تا قهوه ای تیره باشد و جریان خون می تواند از لکه بینی خفیف تا جریان قاعدگی باشد.

 

در مورد لکه بینی در بارداری با ای وی اف باید گفت اگر در هفته های اول بعد از ای وی اف هست می تواند مربوط به فرایند لانه گزینی و یا اختلال در جایگزینی نطفه باشد که بامصرف داروهایی از قبیل #پروژسترون اغلب برطرف می شود . البته ممکن است این خونریزی نشانه آی وی اف ناموفق می باشد که منجر به سقط می گردد. در هر صورت و هر میزان از خونریزی بایستی به پزشک خود اطلاع داده و شرایط خود را به درستی توصیف کنید.

خونریزی در حین بارداری با ivf

خونریزی در حین بارداری با ivf

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] لکه بینی موقتی و یا خفیف بعد از انتقال یافتن جنین نگران کننده نیست. ولی اگر این مورد ادامه داشته باشد و یا به صورت شدید باشد در این صورت حتماً باید به پزشک مراجعه نمایید. […]

  2. […] تزریق تخمک برای باروری ممکن است به روش های مختلفی مانند ای وی اف (IVF)یا آی یو ای (IUI) انجام […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.