بارداری بعد از فیبروم رحم
بارداری بعد از فیبروم رحم

بارداری بعد از فیبروم رحم

بارداری بعد از فیبروم رحم  امکان پذیر است؟

بارداری بعد از فیبروم رحم  امکان پذیر است؟بهترین پزشک برای برداشتن فیبروم رحم کیست؟فیبروم رحم چیست؟علائم وجود فیبروم رحم چیست ؟درمان فیبروم رحم به چه صورت است؟ علت بروز فیبروم رحم چه میباشد؟ و هزاران سوال مشابه در رابطه با فیبروم رحم وجود دارد که هدف ما در این مقاله بررسی کلی فیبروم رحم و بررسی  فیبروم رحم و بارداری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

فیبروم رحم چیست؟

رشد کردن بیش از حد بافت های رحم را فیبروم رحم می گویند. که انواع مختلفی دارد و می‌تواند باعث ناباروری گردد. به همین دلیل یافتن پزشکانی که بتواند فیبروم رحم را به صورت کامل از داخل رحم خارج کنند. و یا به روشی دیگر درمان کنند بسیار مهم است.

لازم به ذکر است که معمولاً فیبروم های رحمی در سن ۲۵ سالگی بیشتر بروز می کند.

آیا بارداری بعد از فیبروم رحم امکان پذیر است؟

خوشبختانه بارداری بعد از برداشتن فیبروم رحم امکان پذیر است. در واقع درصد باروری بر حسب شرایط بیمار مشخص می گردد. چون نوع فیبروم، اندازه فیبروم رحم، و تعداد آن جزو موارد بسیار مهمی هستند که در بحث باروری دخیل می باشند.

مطالعه بیشتر  نازایی به علت فاکتور زنانه

آیا امکان باردار شدن با وجود فیبروم رحم امکان دارد؟

اگر بیماران دارای فیبروم ساب سروزال باشند. و همچنین اگر اندازه فیبروم ها کوچک باشد در این صورت می‌توان با انجام عمل لاپاراسکوپی اقدام به برداشتن این فیبروم ها کرد.  با توجه به اینکه این فیبروم ها در خارج از رحم رشد می کنند. به گونه‌ای برداشتن این فیبروم ها بسیار راحت است. و به گونه ای مشکلی برای بارداری بعد از عمل به وجود نمی آورد.

  1. برخی از فیبروم ها نیز داخل رحم وجود دارد و با نام ساب موکوزال معروف هستند. که اگر اندازه فیبروم ها کوچک باشد به راحتی می توان با روش هیستروسکوپی اقدام به برداشتن فیبروم کرد.
  2. برخی از فیبروم ها نیز وجود دارند که در داخل عضلات رحم رشد می کنند. که این مورد بسیار حساس است. و همچنین برداشتن این فیبروم ها نیز بسیار سخت است. حتی اگر برداشتن این فیبروم به وسیله پزشک تازه کار و بی تجربه انجام گردد. در این حالت ممکن است به آندومتر آسیب وارد شود.  که در نتیجه آن شانس باروری تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند

به همین دلیل برداشتن فیبروم باید به وسیله پزشکان حرفه‌ای انجام شود که یکی از این پزشکان حرفه ایی خانم  الهام پور مطرود است. تا به هیچ عنوان مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.

بارداری بعد از فیبروم رحم

بارداری بعد از فیبروم رحم

نکات مهم در مورد فیبروم رحم

مهمترین موضوعی که وجود دارد این است که وقتی فیبروم در داخل عضلات رحم رشد می کند. در این حالت باید لایه‌ای از رحم جدا شده و دوباره دوخته شوند. پس دقت و حساسیت در این مورد، هنگام عمل بسیار مهم است. و باید این عمل به وسیله پزشکان حرفه ای انجام گیرد. تا شانس باروری بعد از عمل کاهش پیدا نکند.

مطالعه بیشتر  سرطان سینه در چه کسانی بروز می کند

در غیر این حالت ممکن است باعث بروز آسیب‌های بسیار جدی و جبران ناپذیری گردد.در برخی از حالات هم اگر فرد دارای فیبروم باشد و به گونه ای دیگر قصد بارداری را نداشته باشد. و یا سن فرد به حدی زیاد باشد که بگوییم زمان یائسگی فرا رسیده است. در این حالت شریان های خونی به رحم را مسدود می‌کنند. که در نتیجه آن فیبروم های رحمی از بین می روند.

لازم به ذکر است که این روش درمان فقط برای افراد مسن و افرادی است که دیگر قصد بارداری را ندارد. و اگر این روش در دختران و بانوان جوان انجام گیرد. در این حالت احتمال بارداری این افراد فوق العاده کاهش پیدا می کند. پس این روش تنها در برخی از افراد محدود قابل اجرا می باشد.

علت ایجاد فیبروم رحم چیست؟

سلولهای فیبرم از همان دوران جنینی در تمام افراد وجود دارد. که به مرور زمان با رشد کردن و افزایش سن، بگونه‌ای هورمونها روی این بافت ها تاثیر می گذارند. که در نتیجه آن بر حسب شرایط و ویژگی بدنی فرد یا بحث ژنتیک این بافت ها بزرگتر شده و به فیبروم رحم تبدیل می‌شوند.

امکان درمان فیبروم رحم با داروهای گیاهی وجود دارد؟

امکان درمان فیبروم های رحمی با داروهای گیاهی وجود ندارد. و نباید گول افرادی را که فقط برای فروش محصولی خاص تبلیغات اشتباهی را انجام می دهند را بخورید. و به گونه ای خوردن انواع داروهای گیاهی و یا استفاده به روش‌های دیگر بر حسب توصیه‌های دیگران کاملاً اشتباه است

و تنها روش درمان قطعی فیبروم رحمی مراجعه به پزشکان متخصص و حرفه ای مانند دکتر الهام پورمطرود می باشد تا از این طریق بتوانید فیبروم رحم را به صورت قطعی درمان کنید.

آیا برای درمان تمام فیبروم های رحمی نیاز به جراحی می باشد؟

خوشبختانه برای درمان فیبروم های رحمی در تمام موارد نیاز به جراحی نیست. و تنها فیبروم هایی که دارای سایز و تعداد زیاد هستند نیاز به جراحی دارند. که باید بحث جراحی نیز به وسیله پزشکان حرفه‌ای مانند دکتر  الهامپورمطرود انجام شود. تا از این طریق بتوان نتیجه دلخواه را به دست آورد.

مطالعه بیشتر  جفت سرراهی و خطرات آن در دوران بارداری

آیا فیبروم های رحمی سرطانی می باشند؟

فیبروم های رحمی سرطانی نیستند و به گونه‌ای خوش‌خیم می باشند و فقط بافت های اضافه هستند که به صورت غیر عادی در داخل یا خارج رحم رشد می کنند. که باعث می گردند تا باروری در بانوان به مشکل بر بخورد. و تمام افرادی  که قصد بارداری را دارندباید ابتدا اقدام به درمان فیبروم کنند سپس باردار شوند.

بهترین دکتر زنان و زایمان

امروز وجود پزشکان متخصص و حرفه ای مانند دکتر الهام پورمطرود باعث شده است. تا درمان بسیاری از مشکلات رایج بانوان مانند درمان فیبروم رحم، آندومتریوز، سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، چسبندگی رحم و موارد دیگری مانند بحث ناباروری به راحتی امکان پذیر شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال پزشک متخصص برای درمان مشکلات رایج زنانه هستید. در این صورت مراجعه به دکتر الهام پورمطرود که در شمال تهران به بیماران خدمات ارائه می دهد. بهترین گزینه برای درمان می باشد.

دکتر الهام پورمطرود جزو بهترین دکتر زنان در سعادت آباد است. که تجربه فوق العاده بالایی در رابطه با بیماری های تشخیصی بانوان دارد. و به راحتی می تواند مشکلات رایج بانوان را حل نماید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————–

اسپرم برنده چه ویزگی هایی دارد؟

سقط مکرر علت و دلایل آن

نازایی به دلیل مشکلات در مردان

3 پاسخ
  1. ناشناس گفته:

    سلام من فیبروم دارم وقتی پریون می شوم لخته های خونی در قا دگی دیده می شود مدتی از یک نوع داروی گیاهی استفاده می کردم چنان لخته خون می زد بیرون نام آن گیاه دارو جوشن بود به زبان خودمان می گویم اما متا سفانه دوچاره خون ریزی می شودم الآ بهتر هستم به نظرت از آن گیاه دارویی استفاده گنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =