آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟
آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟

آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟

آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟

آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟ سکسلیشن یا تعیین جنسیت با آی وی اف به یک ســری دارو نیاز دارد تا عــمل تعیین جنسیت صورت پذیرد. داروهایی که برای تعیین جنسیت تجویز می شود، دارای عوارضی برای مصرف کننده است. حداقل عوارضی که داروهای تجویز شده برای فرد مصرف کننده به همراه دارد: ایجاد سندرم تخمدان تحریک شده است.

داروها و تاثیر آن ها در زنان نابارور

گاهـی این داروها برای ای وی اف و ناباروری تجویز می شود. داروهــای تجویز شده برای افرادی مناسب است که تعـداد کمتری تخمــک را دارا هستند. تعیین جنسیت با آی وی اف از بـحث روش درمـــان ناباروری با آی وی اف به شدت مجــزا است و زیر نظر متخصص زنان صورت می پذیرد. اگـر یک عارضه ایی درزمان ناباروری ایجاد شود، این عارضه به این دلیل است که اون فــرد نیاز به درمـان و مصرف این دارو ها داشته. افـــراد ســالمی که نیاز به این داروها برای درمان ندارند  دچــــارعوارض شدید می شوند. به همین دلیل به هیچ عنوان تعیین جنسیت با ای وی اف به افراد مراجعه کننده با این خواسته توصیه نمی شود.

مطالعه بیشتر  نازایی به علت فاکتور مردانه

مراحل انجام تعیین جنسیت با ای وی اف و عوارض آن

 • زمــانی که داروهـا (که هرکدام عوارض منحصربه فرد خود رادارند ) برای افــراد متقاضی تجویز شد، فــرد باید مدتی زیر نظر پزشک باشد و سونوگرافی انجام دهد.
 • در مرحله بعـدی فرد را بیهوش کرده و ازطریق واژن زیرگارد سونوگرافی، تخمک ها را از خــانم  میکشند. نکته قابــل ذکر در این قسمت این است که همین مرحـله یعنی بیهوشی به شدت برای بانوان دارای عارضه است. هر بیهوشی میتواند چند درصد برای فرد عارضه داشته باشد.
 • زمانی که تخمک ها از بانوان گرفته شد، در مرحله بعدی باید اسپرم هم از آقایان گرفته شود و در مرحله نهایی این اسپرم ها  و تخمک ها باهم ترکیب شوند. این مرحله به وسیله عمل میکرواینجکشن نیز امکان پذیر است.

دلیل استفاده از این روش این است که این سلول هـا مخلوط به سلول های مادری نشود. بعـد از انجــام عمـل میکرواینجــکشن جنینی را به وجــود آورده اییم، که ایـن جنین به وجـــود آمــده در واقع یک جنین بلاستوسیست یا یک جنین ۵ روزه است. در این مرحـــله از اون قسمت مایع بیرونی سلــولـی جنین  یک سلول را خارج کرده  و به آزمایشــگاه منتقل کنیم تا مشـاهده شود این جنین پسر است یا دختر.

سوزن زدن داخل تخمدان میتواند عوارضی مانند :

 • خونریزی داخل تخمدان
 • ایجاد عفونت تخمدان
 • ایجاد عفونت لگنی
 • ایجاد خونریزی در مثانه

در خانم ها شود در واقع  همه این عوارض به کنار، درد بعد از این عمل خود یه مشکل به وجود آمده برای افراد متقاضی است. همه این موارد ذکر شده عوارض کشیدن تخمک از طریق ترانزپشینال است.

مطالعه بیشتر  روش درمانی آی وی اف چیست

آیا ivf برای افراد نازا هم عوارض دارد؟

این سوال برای اکثر افراد به وجود می آید که چرا این عمل برای افراد نازا خطرناک نیست؟ درجـواب این سوال باید اینگونه پـاسخ داد،  که این افـراد دچار ناباروری هستند و پزشـکان باید این کار را انجام دهند. به دلیل اینکه اندازه و میزان تخمــک تولید شده در افراد مبتلا به نازایی با افراد عادی متفاوت است .

آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟

آیا تعیین جنسیت با آی وی اف عوارض دارد؟

نکات مهم تعیین جنسیت جنین با ای وی اف

ذکـر این نکته الزامی است که ممکن است این عمل با موفقیت انجــام نشود، سلــول گرفته شــده فیکس نشود و یا هـــر دلیل دیگـری که این عمل را با موفقیت به سرانجام نمیرساند.

مسئله دیگردر زمینه تعیین جنسیت با ای وی اف این است کـه متخصص زنــان دارد یک سلــول از یک جنین را بـرای آزمــایش و ارسـال به آزمایشگاه بر میدارد. این روش تقریبا یک ضـایعه و یک خطــــر است که دارد به جنین وارد مـی شود. این مــــوضوع به خودی خود برای جنین هم مشکلاتی را به وجود می آورد.

سوالات پر تکرار در رابطه با تعیین جنسیت با روش ای وی اف

در ادامه این مقاله باید در مورد سوال پر تکــرار افــــراد متقاضی برای انجام این عمل صحبت کنیم. این ســوالات در زمینه قیمت تعیین جنسیت با روش ای وی اف است.

یک سوال پر تکرار دیگر در این زمینه درصد درست و یا غلط بودن این روش است.

برای دریافت پاسـخ سوالات خود در این مقاله همــراه ما باشید.

هزینه تعیین جنسیت با روش ای وی اف

انجام این روش چه در مراکز خصوصی و چه در مراکز دولتی و حتی در مراکزی که وزارت بهداشت از آن ها پشتیبانی میکند. اگــر فردی قصد انجام دادن آی وی اف را داشته باشد و بحث تعیین جنسیت هم به همراه ای وی اف باشد. هــزینه ای وی اف تقریبا سه برابر از آی وی اف های معمولی و حتی بیشتر از سه برابر را به همراه دارد. گاهی اوقات به دلیل اینکه جنین به تعدا کافـی در بدن بانـوان وجـود ندارد. ممکن است سه بار یا دوبار این سیکل آی وی اف برای تعیین جنسیت تکــرار شود تا جـنین به تعــداد کافی برسد. حدودا شش تا هفت جنین برای انجام این روش نیاز است.  همین تکرار سیکل آی وی اف باعث افـزایش بی نهایت هزینه می شود.

مطالعه بیشتر  اقدامات مهم دکتر زنان به چه صورت است؟

ذکر این نکته برای افرادی که متقاضی این کار هستند اجباری است، که آی وی اف صدرصد نیست. دارای یه درصــدی است که بسته به متخصص ژنتیکی و شـــرایط خانـــم ها است. حتی ده درصــد هم ممکــن است که جنسیتی از جــنین را که زوجــــین نمیخواهند برایشان اتفــاق بی افتد درنتیجه این مسئله را زوجـین باید در نظر داشته باشند.

کسانی که نابارور نیستند و تنها به دلیل تعیین جنسیت به پزشک مراجعه میکند. ضرر و زیان مالی و اقتصادی ،روحــی، جسمی و مشکلاتی در آینده برای فرزندان خود میتوانند ایجاد بکنند. مسئله دیگـراین است که باید تعادل جنسیتی  را در کره زمین حـفظ کرد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر الهام پور مطرود

پیج اینستاگرام دکتر الهام پور مطرود

کانال آپارات دکتر الهام پور مطرود

کانال نماشا دکتر الهام پور مطرود

———————————————————-

2 پاسخ
 1. جوادی گفته:

  سالم و روز بخیر به خانم دکتر پور مطرود

  می خواستم بپرسم خانم دکتر برای انجام ivf و تعیین جنسیت از چند ماه قبل باید تحت نظر دکتر باشیم ؟ و محدوده سنی دارد ؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 13 =